Péče o nové tetování

1. Ochrannou fólii odstraňte do 2 - 6 hodin a tetování omyjte vlažnou tekoucí vodou a antibakteriálním mýdlem. Nejde-li ochranná bandáž lehce odstranit, nejdříve ji namočte. Po umytí tetování osušte čistým ručníkem nebo ubrouskem. Vše provádějte čistýma rukama, z důvodu zabránění infekce. Ve výjimečném případě můžete bandáž ponechat i déle, ale nikdy ne déle než 12 hodin.

2. Po osušení doporučuji ponechat tetování několik dalších hodin v klidu, nejlépe přes noc. Tetování si během té doby vytvoří ochrannou vrstvu a nebude tak citlivé v následujících dnech. Ráno tetování znovu omyjte vodou a mýdlem a po osušení opatrně potřete slabou vrstvou hojivého krému nebo nějakým z mnoha Tattoo Aftercare krémů a opakujte to ca 2x denně.

3. Tetování nesmíte mazat příliš mnoho, mohlo by to způsobit mokvání nebo výskyt vyrážky či pupínků (což není nic vážného). V případě mazání méně znamená více! Ale pozor! Nemazat je taky problém! Pokud zapomenete a tetování jeden den nenamažete, dojde k vyschnutí a to může způsobit předčasné popraskání stroupků, což tetování nesvědčí. Tetování natírejte mastí přibližně jeden týden a pak při pocitu suchosti nebo svědění.

4. Na tetování se mohou, ale nemusí vytvořit stroupky. Neloupat a neškrábat! V druhém a třetím týdnu natírejte tetování už jen ráno a večer výživným máslem nebo olejem (doporučuje se s vitamínem E), dokud nedojde k úplné regeneraci pokožky. Můžete použít např. Panda Balm.

5. První týden se vyvarujte koupání, sauny, slané vody a náročným sportovním aktivitám. Po dobu 24 hodin po dokončení tetování nepožívejte alkoholické nápoje. Omezte jejich požívání i po dobu léčebného procesu. Hygienu dodržujte jen krátkým osprchováním a tetování namáčejte co nejméně. Vyvarujte se opalování (i v soláriu) alespoň na dobu 30ti dnů. Raději ale i více, vnitřní zhojení narušené pokožky může trvat až několik měsíců.

6. Vezměte na vědomí, že působením času, UV záření a stárnutí pokožky může dojít na tetování ke změnám. Vliv na to má samozřejmě i vaše životospráva.

7. Pamatujte, že opalování poškozuje Vaše tetování. Neopalujte ho, nebo ho alespoň chraňte opalovacím krémem se silným UV filtrem.

FAQ 

časté dotazky ohledně tetování

CO DĚLAT A NEDĚLAT PŘED TETOVÁNÍM?

Den před tetováním nepijte alkohol, dobře se vyspěte a nechoďte na lačno. 

CO PROMYSLET U PRVNÍHO TETOVÁNÍ?

Je dobré vybrat takový motiv, který vás osloví, má pro Vás hlubší význam, vyjadřuje Vaší osobnost nebo Vás dokresluje tak, jak se Vám líbí. Také promyslete výběr místa, velikosti a barevnosti. Ve studiu by měl být vždy čas na to, aby se probraly všechny Vaše otázky.

JAKÝ VYBRAT SPRÁVNÝ MOTIV?

Pokud váháte s výběrem motivu, je nejlepší napsat mail, zprávu, zavolat a domluvit si schůzku ve studiu, kde probereme Vaší představu. Chcete originální tetování, takže není divu, že potřebujete trochu podpořit nebo poradit.

JAK JE TO S TETOVÁNÍM V LÉTĚ?

UV záření škodí tetování. Stejně jako škodí Vaší kůži - ve velké míře a bez péče oní. Používejte zdravý rozum a na tetování krém s vysokým faktorem. Není problém v létě tetovat, jen to vyžaduje větší péči z Vaší strany. V teple se množí bakterie, je snažší dostat do tetování infekci - ale při dodržování správné hygieny by neměl být problém.

MŮŽE SE NECHAT TETOVAT ČLOVĚK S PROBLEMATICKOU KŮŽÍ (např. ekzém) ?

Každá/ý ví, jakou má kůži a s čím má problémy. Je potřeba to zvážit při volbě tetování. Je to Vaše rozhodnutí a vy za to ponesete následky. Před každým tetováním je na místě probrat Vaše zdravotní obtížě. V případě ekzému počítejte s tím, že po tetování se může Vaše kůže zhoršit, ale není pro pravidlem. Hodně to souvisí i s Vaší životosprávou a následnou péčí o nové tetování. Ze zkušenosti usuzuji, že více Vaší kůži škodí kouření a nedostatek spánku, než tetování. 

JE DŮLEŽITÉ SE STARAT O TETOVÁNÍ?

Samozřejmě! Péče o nové tetování je důležitým krokem ke zdravému a dobře vypadajícímu tetování.

JAKÉ JSOU RŮZNÉ STYLY TETOVÁNÍ? 

Ve studiu je množství časopisů a odbornýh knih o tetování, kde si můžete přečíst o různých stylech tetování a prohlédnout si je na obrázcích. Můžete se zastavit a třeba si jen půl hodiny procházet časopisy a třeba narazíte právě na ten styl, který Vám sedí nejvíc.

MÁM PŘEDSTAVU, ALE NEVÍM, CO PŘESNĚ CHCI...

V tom případě je nejlepší, když mi napíšete nebo si domluvíte osobní schůzku ve studiu, kde můžeme probrat, co by se Vám líbilo, probrat časopisy pro inspiraci, můžu si připravit podklady a v případě zájmu i tetování načrtnout přímo na Vaší kůži.